تکنولوژی مدرن تابلو های NLF

Rate this item
(1 Vote)

گفتگو با عظیم جوهری رئیس هیئت مدیره شرکت نمارسان

سپاسگزارم که این فرصت را دراختیار ما قرار دادید که بتوانیم شرکت نمارسان را در « دانش تبلیغات» نخستین مجله علمی ـ کاربردی تبلیغات ایران معرفی کنیم.

بنده، عظیم جوهری، درسال های ابتدای انقلاب برای تحصیل به آلمان رفتم و دررشته الکترونیک و کامپیوتراز دانشگاه ویسپادن شهر ویسپان آلمان فارغ التحصیل شده ام. درحال حاضر حدود 23 سال است که درآنجا ساکن هستم. از یکی، دوسال پیش مسافرت های بسیاری  به تهران داشتم و با مشارکت برادرم و شرکای آلمانی، تصمیم به کارسازه های تبلیغاتی را درایران گرفتیم.

شرکت نمارسان که فعالیت خودش را رسماً از پائیز سال گذشته شروع کرده، توانسته اولین تابلوهای تبلیغاتیBacklight   بسیارزیبایی را درشهر تهران نصب بکند. سعی ما براین است که شرکت نمارسان ارائه دهنده فن آوری های روز آلمان و اروپا درایران باشد. این شرکت تا امروز موفقیت هایی در فرودگاه بین المللی مهرآباد و درسطح شهر تهران با ارائه آثار مختلف از تابلوهای مدرن داشته است.

درآلمان فعالیت زیادی درزمینه الکترونیک و کامپیوترداریم. شرکت Soft media Tec Gmbh با مدیریت بنده درآلمان درطراحی تابلوها و درطراحی Multimedia   ، طراحی شبکه های اینترنتی و بطورکلی خدمات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر، درخدمت نمارسان است.

تکنولوژی مورد بحث ما به زبان ساده،  ماده فلورسنت است که روی یک صفحه پلاستیک مانند افست چاپ می شود.

دراثر میدان الکترومغناطیسی که دراینجا ایجاد می شود، به دلیل به وجود آمدن دوقطب مثبت و منفی، تقریباً مثل یک خازن عمل می کند که با یک فرکانس خیلی بالا، برق متناوب از آن عبورمی کند و باعث روشن شدن آن می شود. طول عمرآن، هشت هزارساعت است که حتی اگر به صورت شبانه روزی هم روشن باشد، چیزی نزدیک به یک سال عمر می کند. اگر این تابلو برای نمایش انیمیشن ویا به صورت چشمک زن طراحی شود، طول عمر آن دوبرابر می شود. این تابلوها NLF  نام دارند.

تکنولوژی: NLF  آنچه که درنمارستان اجرا می شود، اعم از بوردهای Backlight و غیره، درسطح شهر و درفرودگاه مهرآباد به نمایش درمی آید. درحال حاضر دو نوع استند ( Stand) توسط نمارسان ارائه می شود:

1)     استوانه نورانی چرخنده: قابل استفاده در محیط های درونیو بیرونی ( Outdoor: indoor) که البته بیشتر در محیط های بیرونی جلوه و زیبایی بیشتر دارد. دراین تکنولوژی می توان تصاویر با کیفیت و وضوح بسیار بالا را قرارداد و از نزدیک با کیفیت عکس به آن نگاه کرد.

2)     استندهای دو وجهی Backlight از جنس آلومینیوم و بسیار شکیل است. دربیرون آن هیچ پیچ و مهره ای دیده نمی شود. درآن از شیشه سکوریت استفاده می شود. برای اولین بار دربلوارکشاورز و همچنین درنزدیکی میدان تجریش نصب خواهد شد. ابعاد آن حدوداً 180×120 سانتی متراست و چون نه از فلکسی بلکه ازتکنولوژی چاپ روی کاغذ استفاده می شود، ازکیفیت و وضوح بسیار بالایی برخورداراست.

3)     تابلوهای NLF نوری در دو شکل ساده و انیمیشن: حدود 70 درصد آن از خارج وارد می شود. ضخامتی درحدود 2 میلی متر دارد که دراصل قاب آن تعیین کننده ضخامت آن است. درواقع یک طلق نورانی است. ماده ای به نام الکترو لومینسنس روی سطح پلاستیکی پهن می شود. نور این تابلو با تغییر ولتاژ  فرکانس و درنتیجه عمر آن نیز قابل تنظیم است. ولی عمرآن تابلو به فناوری کشیدن لایه الکترومینسنس بر روی ورقه پلاستیکی بستگی دارد. ابعاد این تابلو از A1 تا Bo  است. درمحیط خارجی فقط برای شب و یا برای اماکن خاص قابل استفاده است. نوراین تابلوها نورسرد است، به این معنی که برق مصرفی آنها به حرارت تبدیل نمی شود. درطراحی آن دست طراح بسیار باز است که بتواند تصاویر زیبا و بدیعی ایجاد کند. تنها ماده لومینسنس مورد بحث نیست، بلکه فناوری کشیدن این لایه روی طلق پلاستیکی بسیار مهم است که کیفیت و کارائی آن را مشخص می کند. ما درحال حاضر آمادگی ارائه این تابلوها به تمام اماکن را داریم.

4)     ریسمان نورانی و نوارهای نورانی که از جنس Electroluminescence  تولید می شوند. برای طراحی غرفه های نمایشگاهی، سن های نمایش تئاتر و ... نوارهای نورانی از عرض 3 میلی متر تا 50 سانتی متر قابل سفارش هستند. نور این نوارها و ریسمان، جلب توجه می کند ولی نوراصلی را تحت تأثیر قرارنمی دهد. ویژگی این نور این است که روی فیلم عکاسی تأثیرمنفی نمی گذارد. در آلمان شرکت دیگری که شریک تجاری ماست، این تابلوها را تولید می کند.

5)     زوارهای آلومینیومی و قاب برای تابلوها.

نوارهای نوری NLF

از ترکیبات فسفر با ارتفاع فرکانس شبکه تا 300 KHZ تشکیل شده اند که نوسان این فرکانس تا KHZ 800  و انتقال آن به این ورقه ها باعث نوردهی می شود. درنتیجه قطر تابلوهای Backlight به اندازه تابلوهای نقاشی و با کیفیتی بسیار بالاتر و با نوری قابل تنظیم کاهش می یابد. عمر مفید این ورقه ها نوری قابل شارژ، 5 سال است.

مهندسان نمارسان توانسته اند تا 30 درصد این تکنولوژی را که تا کنون فقط در انحصار آلمان بوده، تولید کنند و قراراست طی یک برنامه 3 ساله تا 70% از این محصول توسط شرکت نمارسان تولید شود.

تابلوهای View changer این تابلو دارای یک الکتروموتور با طراحی الکترونیکی و سازه هایی کاملاً متفاوت از سازه های موجود درایران است که قابلیت تعویض 4 پوستر  را به طورکامل دارد. تابلوهای changer موجود درایران نمی توانند پوستر را بطور کامل تعویض کنند و به صورت بخشهای کوچک پوسترها را تعویض می شود که تا حدود زیادی از وضوح تصویر گرفته می شود. درضمن تابلوی View changer طراحی شده  توسط شرکت نمارسان به صورت Backlight است که تابلوهای موجود درایران این ویژگی را ندارند.

سایرفعالیت ها:

انجام تمام کارهای تبلیغاتی، بیلبورد View changer که تا ابعاد 4×5 متر قابل ارائه است، تا 16 الی 20 پوستر

Read 815194 times

698189 comments

  • Comment Link User شنبه, 06 شهریور 1395 05:30 posted by Cedrick

    I'll put her on http://goldpaintphotography.com/amoxicillin-250mg-capsules-bp.pdf#shore amoxicillin and clavulanic acid indications For dealers, exchanges and regulators, confidentiality isthe cardinal principle. Attempts to obtain more information,including freedom-of-information requests, even at a highlyaggregated level that preserves confidentiality, routinely runinto a wall of silence.

  • Comment Link User شنبه, 06 شهریور 1395 05:30 posted by Geoffrey

    Could you send me an application form? http://madeindiva.com/index.php/gi-thuc-dit-mui-permethrin-50ec.pdf how long does it take permethrin to kill scabies A recent surge in U.S. oil and gas production - much of it using vast amounts of water to crack open rocks and release natural gas, as in fracking, or to bring up oil and gas from standard wells - has been linked to an increase in small to moderate induced earthquakes in Oklahoma, Arkansas, Ohio, Texas and Colorado.

  • Comment Link User شنبه, 06 شهریور 1395 05:30 posted by Ignacio

    I have my own business http://philosecurity.org/cost-of-ventolin-inhaler-ireland.pdf ventolin hfa inhaler reviews The Goldman Sachs report, which analysed the positions of708 hedge funds with $1.5 trillion of gross assets, said thatshort positions - a bet on the price of shares falling - hadweighed on managers.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.