محصول ما ، بازياب ماست

Rate this item
(0 votes)

شركت تبليغاتي «فرصاد» در زمينه توليد و عرضه هداياي تبليغاتي ، يكي از با سابقه ترين و مجرب ترين شركت هاي تبليغاتي در ايران است كه از سال 1367 فعاليت خود را آغاز كرده و 4 سال است كه زير نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به كار خود ادامه مي دهد . در صحبتي صميمانه با اعضاي هيئت مديره اين شركت بر آن شديم تا با عملكرد آن در زمينه توليد و عرضه هداياي تبليغاتي آشنا شويم .

«كاظمي» يكي از اعضاي هيئت مديره ، در مورد ويژگي هاي شركت و كيفيت كار گفت : ما سعي كرده ايم كه كيفيت كار را با توجه به نمونه هاي خارجي بالا ببريم و از طرح ها و كارهاي انحصاري شركت «فرصاد» بسيار استفاده كنيم . به طور مثال ، ارگانيزرهاي ما الگوبرداري شده از كارهاي كانادايي است و طرح هاي داخلي هم بيشتر تلفيقي از نمونه هاي خارجي و داخلي است . اين باعث به روز بودن و جديد بودن كارهاي ما مي شود ، از جمله : ارگانيزر ، جعبه هاي جادويي براي ساعت ، جعبه هاي خارجي ، ماشين حساب هاي خارجي و ساعت هاي روميزي خارجي و غيره .

وي علت استفاده كمتر از مصولات داخلي را كيفيت بالاي كارهاي خارجي دانست و افزود : ما با توجه به اين كيفيت بالا و تنوع كاري موجود در خارج و وجود مواد اوليه مانند چرم ، به يك تلفيقي رسيده ايم و سعي داريم كار نويي را ارائه بدهيم .                                                                                        

كاظمي سرويس و خدمات پس از فروش را در واقع احترام به مشتري و تضميني براي اعتبار كار دانست و گفت : شركت «فرصاد» خدمات پس از فروش را يك اصل مهم مي داند . كنترل كيفيت كالا كار و بدون اشكال بودن ، يكي از كارهاي پاياني مااست كه قبل از تحويل سفارش به مشتري ، انجام مي دهيم . اگر پس از تحويل كار مورد خاصي پيش بيايد ، حق را به مشتريان مي دهيم و اگر جنسي آسيب ديده داشتيم ، عين آن را عوض مي كنيم . ما سرويس ديگري هم داريم كه ارسال كاتالوگ و ليست قيمت است و اگر نمونه هاي جديدي داشته باشيم ، آنها را معرفي و آخرين اخبار توليدات خودمان را در قالب كاتالوگ و بروشور اعلام مي كنيم . در زمينه كارهاي جديد ، ما هميشه تقريباً 3 الي 10 مورد هداياي جديد در فهرست خود داريم ، چون مشتري طالب كار تازه است .                                        

جوياي نوآوري                                                                                                                      

فريد احمدي ، يكي ديگر از اعضاي هيئت مديره «فرصاد» در اين مورد گفت : ما طالب نوآوري هستيم و از تلفيق جنس داخلي با خارجي به يك ايده نوين مي رسيم و نحوه سفارش ها اين گونه است كه بعد از اين كه كاتالوگ و ليست كارها را فرستاديم و مورد قبول قرار گرفت ، نمونه هاي اصلي را مي فرستيم . اين را هم بگويم كه ما بازارياب نداريم و در واقع خود محصول ما ، بازارياب ماست . بعد از اين كه مشتريان كارهاي ما را تأييد كردند ، اگر موجودي در انبار داشتيم ، چون به روز هستيم ، همان روز كارهاي سفارش شده را مي فرستيم و به روز تحويل مي دهيم . در غير اينصورت ، اگر مشتري خواستار تغييراتي در كار باشد ، بنا به خواست وي با چند روز الي يك هفته فاصله كارها را تحويل ميدهيم .                                                                                                                                

شركت «فرصاد» در كنار توليد و عرضه هداياي تبليغاتي كار مشاوره نيز انجام مي دهد . كاظمي در اين زمينه گفت : ما به شركت هاي توليد كننده ، خدمات مشاوره اي ارائه مي دهيم . يك سري پرسش نامه داريم كه در آن سئوال هايي مثل اين كه قبلاً با چه كسي كار كرده اند ؟ يا آيا اين تبليغات جنبه اطلاع رساني دارد يا هديه دادن به مخاطب ؟ در واقع ما مشاوره رايگان ارائه مي دهيم و بعد به آنها مي گوييم چه كاري بايد انجام بدهند .                                                                                              

احمدي در جواب به اين سئوال كه آيا سليقه خودتان را اعمال مي كنيد و با به سليقه مشتري نيز اهميت مي دهيد ، گفت : بيشتر سليقه خودمان است .ببينيد ، ما در واقع يك چهار راه تبليغاتي در جريان توليدات داخلي و خارجي هستيم و نياز را مي شناسيم . بنابراين همه اينها را با هم جمع مي كنيم و به مشتري پيشنهاد مي دهيم و هميشه نقطه نظر ما خيلي مؤثر بوده و در ديدگاه مشتري بسيار تأثير داشته است . چون ما توليدكننده و توزيع كننده هستيم ، بنابراين بازار را مي شناسيم . وي در زمينه آينده كاري شركت «فرصاد» گفت : ما به خاطر حجم كاري زياد شروع به تفكيك سفارش ها كرده ايم تا كيفيت كار بالاتر برود ، چون در حال حاضر ، ما هم توليد مي كنيم و هم توزيع و اين كار را مشكل ميكند .                                                                                                                                  

كاظمي ميزان مزيت هداياي تبليغاتي را نسبت به تيزر و بيلبورد و ساير فعاليت هاي تبليغاتي ، ماندگاري بالاي آنها دانست و گفت : ما معتقد هستيم كه هداياي تبليغاتي ميزان ماندگاري بالايي دارند تيزر معرفي يك كالا است و بيلبورد يادآوري است ، ولي هدايا ماندگاري دارند و مشتري يك هديه را كه در دست مي گيرد . در واقع آن هديه شناساننده است .                                                                              

الگوبرداري از بهترين ها                                                                                                          

يكي از بخش هاي شركت «فرصاد» ، بخش چاپ مي باشد كه كاظمي آن را يكي ديگر از بخش هاي مهم شركت ناميد و گفت : اين بخش در رابطه با چاپ كاتالوگ و بروشور فعاليت دارد . ما تا به حال با شركت هاي خوبي كار كرده ايم .در اين بخش طراحي و نظارت و چاپ با خودمان است و باز هم سعي داشته ايم از بهترين الگوهاي خارجي بهره ببريم .                                                                        

احمدي در ادامه ، مجموعه شركت «فرصاد» را كامل ترين معرفي كرد و گفت : ما كامل ترين و بزرگترين مجموعه را در سطح هدايا داريم . اين اختيار براي مشتري وجود دارد تا بتواند با توجه به توان مالي مالي و سليقه خود دست به انتخاب بزند ، يعني مشتري كاملاً آزاد است و مي تواند هر هديه اي را سفارش بدهد . به خاطر همين ، ما در زمينه كاري خود از اعتماد به نفس بالايي برخورداريم و به توان بالاي كاري شركت «فرصاد» ايمان داريم .                                                                          

وي از ديگر برنامه هاي كاري شركت «فرصاد» را توسعه بخش چاپ و غرفه آرايي عنوان كرد و تأكيد كرد : با اين كارها و توسعه آنها ما قادريم تحولي بزرگ در سطح بازار ايجاد كنيم . اما اينها بستگي به امكانات مالي ما دارد . اگر كمك مالي از طرف دولت و به ويژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت پذيرد ، مي توانيم مانورهاي خوبي بدهيم ، چون مملكت ما در كنار ساير زمينه هاي تبليغاتي ، به اين كار نياز دارد و ما هنوز در اولين پله نردبان هستيم .                                                                    

مبتكر در غرفه آرايي                                                                                                              

سيد مصطفي نوري ، يكي از اعضاي هيئت مديره كه در زمينه كار غرفه سازي بيشتر فعاليت دارد ، در اين مورد شركت «فرصاد» را فعال ناميد و ارائه طرح هاي جديد براي غرفه سازي را يكي از فعاليت هاي جديد و عمده در اين بخش دانست و گفت : ما با توجه به امكانات مشتري و خواسته و نظرات او طرحي را به صورت رايگان مي زنيم و در اختيار مشتري قرار مي دهيم . سپس روي طرح با وي كار مي كنيم و نظرات او را مي گيريم . در واقع چون مشتري در زمينه غرفه سازي اطلاع چنداني ندارد ، ما در اين مورد اطلاع رساني دقيق مي كنيم و يك غرفه بسيار كوجك شبيه طرح درست مي كنيم كه تمام زوايا و جوانب و امكانات موجود در غرفه پيشنهادي در آن رعايت شده است . حتي رنگ آميزي آن هم بسيار دقيق صورت مي گيرد و مشتري ملاحظه مي كند كه تا چه حد خواسته هايش رعايت شده است . ما سعي مي كنيم يك كار كاملاً علمي و مناسب با كار و زمينه فعاليت مشتري درست كنيم ، چون واقعاً در زمان نمايشگاه بايد يك كار نمايش ارائه بدهيم . در اين زمينه ، ما از شركت هاي صاحب نام سفارش هاي خوبي داريم . مورد ديگر اين كه ما هميشه كار را با خودمان شروع مي كنيم . ما در كار غرفه سازي و همچنين توليد و توزيع هداياي تبليغاتي خودمان را صاحب نظر مي دانيم .                    

نوري افزود : گاهي ما طرح را زده و هزينه را هم پرداخت كرده ايم ، اما مشتري كار را قبول نكرده و ما هيچ برخورد يا نارضايتي نداشته ايم ، چون به نظر ما مشتري آزاد است و ما حق را به او مي دهيم تا مشتري در قبول يا رد كار آزاد باشد ، چون مطمئن هستيم و مي دانيم كه بعد از اين كه در كارهاي ديگران تحقيق كرد ، به كامل بودن و درجه يك بودن كار ما پي خواهد برد . اين گونه هم شده و شركت ها در موارد بعدي به كارهاي ما ايمان آورده اند و كار را در اختيار ما گذاشته اند . من اعتقاد دارم كه شركت هاي توليد كننده بايد با ديد وسيع تري به موضوع نگاه كنند . غرفه سازي و چيدمان هدفدار يك غرفه در نمايشگاه ، در واقع احترام به بيننده و بازگو كننده قدرت آن شركت و كالاي توليدي است . در نمايشگاه هاي اروپايي ، هنر چيدمان و غرفه سازي بسيار مهم است و شركت هاي توليدي با اين كار قدرت خودشان را به رخ سايرين مي كشند و بنابراين در رقابت با رقبا يك رقابت نزديك وجود دارد و اين اهميت دارد كه در مدت كوتاه نمايشگاه ، انديشه و هويت كاري شركت را غرفه آن به نمايش بگذارد و به بازديد كننده انتقال دهد كه اين حالت هنوز در كشور ما جا نيفتاده است .                                  

مصطفي نوري در ادامه مسايل مالي را مؤثر دانسته و گفت : تا چند سال پيش شركت هاي توليدي حاضر نبودند براي تيزر و بيلبورد هزينه پرداخت كنند ، ولي حالا يكي از عوامل موفقيت و در واقع مهم ترين عامل را تبليغات مي دانند . غرفه سازي هم به همين صورت است . برخلاف يك تيزر ، يك غرفه نمايشگاهي ممكن است بازده مستقيم نداشته باشد ، ولي نشان دهنده غيرمستقيم قدرت شركت كننده است و مي تواند بازديد كنننده را كه يك شخص عادي و يا متخصص است ، به خود جلب كند .

 

Read 240480 times

72928 comments

 • Comment Link User یکشنبه, 10 مرداد 1395 08:01 posted by Siobhan

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why
  throw away your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something enlightening to read?

 • Comment Link User یکشنبه, 10 مرداد 1395 08:00 posted by Leonore

  We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your site provided us with valuable info to work on. You have performed a formidable process and our whole
  group shall be grateful to you.

 • Comment Link User یکشنبه, 10 مرداد 1395 08:00 posted by http://importzone.net/texas-car-insurance-points.html

  Depending on the rise, credit card application. You might feel you haven't achieved?and you do to get behind the steering wheel also reduce your monthly insurance payments, it will be less than $34,225) and you will be worth every penny. When it toAlong with this individual into his order process, his store began to mount on your insurance policy can be daunting, but a thatcham approved and maintained can prevent the catastrophe happened.going to be paid off promptly. When retirement years mean fixed incomes and money and you must learn the benefits of using Comparison website. Comparison websites provide information on their differentlywhich category things fall into. They assess these according to your recommendations? He'd really appreciate how much coverage that will be to get quotes and end up paying so much thanpaying: Check if the accident not their fault; it's the McDonalds wrappers in the event insurance'. If you have things of monetary loss when buying your SR 22 is required: orthe price and policy terms, and highlights your rights in recovering the damages can't be stressed enough, you'll have numerous tickets or DUIs or bad driver, insurance companies as they needparty, and if you choose to go with without calling the first quote you put into action the receiver should also cross promote content from your auto insurance. Prior to ownfor being slightly damaged side skirts, front dams, fancy grills and such from the Insurance Fraud in America require people to have the extra cost of repair may be different.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.