محصول ما ، بازياب ماست

Rate this item
(0 votes)

شركت تبليغاتي «فرصاد» در زمينه توليد و عرضه هداياي تبليغاتي ، يكي از با سابقه ترين و مجرب ترين شركت هاي تبليغاتي در ايران است كه از سال 1367 فعاليت خود را آغاز كرده و 4 سال است كه زير نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به كار خود ادامه مي دهد . در صحبتي صميمانه با اعضاي هيئت مديره اين شركت بر آن شديم تا با عملكرد آن در زمينه توليد و عرضه هداياي تبليغاتي آشنا شويم .

«كاظمي» يكي از اعضاي هيئت مديره ، در مورد ويژگي هاي شركت و كيفيت كار گفت : ما سعي كرده ايم كه كيفيت كار را با توجه به نمونه هاي خارجي بالا ببريم و از طرح ها و كارهاي انحصاري شركت «فرصاد» بسيار استفاده كنيم . به طور مثال ، ارگانيزرهاي ما الگوبرداري شده از كارهاي كانادايي است و طرح هاي داخلي هم بيشتر تلفيقي از نمونه هاي خارجي و داخلي است . اين باعث به روز بودن و جديد بودن كارهاي ما مي شود ، از جمله : ارگانيزر ، جعبه هاي جادويي براي ساعت ، جعبه هاي خارجي ، ماشين حساب هاي خارجي و ساعت هاي روميزي خارجي و غيره .

وي علت استفاده كمتر از مصولات داخلي را كيفيت بالاي كارهاي خارجي دانست و افزود : ما با توجه به اين كيفيت بالا و تنوع كاري موجود در خارج و وجود مواد اوليه مانند چرم ، به يك تلفيقي رسيده ايم و سعي داريم كار نويي را ارائه بدهيم .                                                                                        

كاظمي سرويس و خدمات پس از فروش را در واقع احترام به مشتري و تضميني براي اعتبار كار دانست و گفت : شركت «فرصاد» خدمات پس از فروش را يك اصل مهم مي داند . كنترل كيفيت كالا كار و بدون اشكال بودن ، يكي از كارهاي پاياني مااست كه قبل از تحويل سفارش به مشتري ، انجام مي دهيم . اگر پس از تحويل كار مورد خاصي پيش بيايد ، حق را به مشتريان مي دهيم و اگر جنسي آسيب ديده داشتيم ، عين آن را عوض مي كنيم . ما سرويس ديگري هم داريم كه ارسال كاتالوگ و ليست قيمت است و اگر نمونه هاي جديدي داشته باشيم ، آنها را معرفي و آخرين اخبار توليدات خودمان را در قالب كاتالوگ و بروشور اعلام مي كنيم . در زمينه كارهاي جديد ، ما هميشه تقريباً 3 الي 10 مورد هداياي جديد در فهرست خود داريم ، چون مشتري طالب كار تازه است .                                        

جوياي نوآوري                                                                                                                      

فريد احمدي ، يكي ديگر از اعضاي هيئت مديره «فرصاد» در اين مورد گفت : ما طالب نوآوري هستيم و از تلفيق جنس داخلي با خارجي به يك ايده نوين مي رسيم و نحوه سفارش ها اين گونه است كه بعد از اين كه كاتالوگ و ليست كارها را فرستاديم و مورد قبول قرار گرفت ، نمونه هاي اصلي را مي فرستيم . اين را هم بگويم كه ما بازارياب نداريم و در واقع خود محصول ما ، بازارياب ماست . بعد از اين كه مشتريان كارهاي ما را تأييد كردند ، اگر موجودي در انبار داشتيم ، چون به روز هستيم ، همان روز كارهاي سفارش شده را مي فرستيم و به روز تحويل مي دهيم . در غير اينصورت ، اگر مشتري خواستار تغييراتي در كار باشد ، بنا به خواست وي با چند روز الي يك هفته فاصله كارها را تحويل ميدهيم .                                                                                                                                

شركت «فرصاد» در كنار توليد و عرضه هداياي تبليغاتي كار مشاوره نيز انجام مي دهد . كاظمي در اين زمينه گفت : ما به شركت هاي توليد كننده ، خدمات مشاوره اي ارائه مي دهيم . يك سري پرسش نامه داريم كه در آن سئوال هايي مثل اين كه قبلاً با چه كسي كار كرده اند ؟ يا آيا اين تبليغات جنبه اطلاع رساني دارد يا هديه دادن به مخاطب ؟ در واقع ما مشاوره رايگان ارائه مي دهيم و بعد به آنها مي گوييم چه كاري بايد انجام بدهند .                                                                                              

احمدي در جواب به اين سئوال كه آيا سليقه خودتان را اعمال مي كنيد و با به سليقه مشتري نيز اهميت مي دهيد ، گفت : بيشتر سليقه خودمان است .ببينيد ، ما در واقع يك چهار راه تبليغاتي در جريان توليدات داخلي و خارجي هستيم و نياز را مي شناسيم . بنابراين همه اينها را با هم جمع مي كنيم و به مشتري پيشنهاد مي دهيم و هميشه نقطه نظر ما خيلي مؤثر بوده و در ديدگاه مشتري بسيار تأثير داشته است . چون ما توليدكننده و توزيع كننده هستيم ، بنابراين بازار را مي شناسيم . وي در زمينه آينده كاري شركت «فرصاد» گفت : ما به خاطر حجم كاري زياد شروع به تفكيك سفارش ها كرده ايم تا كيفيت كار بالاتر برود ، چون در حال حاضر ، ما هم توليد مي كنيم و هم توزيع و اين كار را مشكل ميكند .                                                                                                                                  

كاظمي ميزان مزيت هداياي تبليغاتي را نسبت به تيزر و بيلبورد و ساير فعاليت هاي تبليغاتي ، ماندگاري بالاي آنها دانست و گفت : ما معتقد هستيم كه هداياي تبليغاتي ميزان ماندگاري بالايي دارند تيزر معرفي يك كالا است و بيلبورد يادآوري است ، ولي هدايا ماندگاري دارند و مشتري يك هديه را كه در دست مي گيرد . در واقع آن هديه شناساننده است .                                                                              

الگوبرداري از بهترين ها                                                                                                          

يكي از بخش هاي شركت «فرصاد» ، بخش چاپ مي باشد كه كاظمي آن را يكي ديگر از بخش هاي مهم شركت ناميد و گفت : اين بخش در رابطه با چاپ كاتالوگ و بروشور فعاليت دارد . ما تا به حال با شركت هاي خوبي كار كرده ايم .در اين بخش طراحي و نظارت و چاپ با خودمان است و باز هم سعي داشته ايم از بهترين الگوهاي خارجي بهره ببريم .                                                                        

احمدي در ادامه ، مجموعه شركت «فرصاد» را كامل ترين معرفي كرد و گفت : ما كامل ترين و بزرگترين مجموعه را در سطح هدايا داريم . اين اختيار براي مشتري وجود دارد تا بتواند با توجه به توان مالي مالي و سليقه خود دست به انتخاب بزند ، يعني مشتري كاملاً آزاد است و مي تواند هر هديه اي را سفارش بدهد . به خاطر همين ، ما در زمينه كاري خود از اعتماد به نفس بالايي برخورداريم و به توان بالاي كاري شركت «فرصاد» ايمان داريم .                                                                          

وي از ديگر برنامه هاي كاري شركت «فرصاد» را توسعه بخش چاپ و غرفه آرايي عنوان كرد و تأكيد كرد : با اين كارها و توسعه آنها ما قادريم تحولي بزرگ در سطح بازار ايجاد كنيم . اما اينها بستگي به امكانات مالي ما دارد . اگر كمك مالي از طرف دولت و به ويژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت پذيرد ، مي توانيم مانورهاي خوبي بدهيم ، چون مملكت ما در كنار ساير زمينه هاي تبليغاتي ، به اين كار نياز دارد و ما هنوز در اولين پله نردبان هستيم .                                                                    

مبتكر در غرفه آرايي                                                                                                              

سيد مصطفي نوري ، يكي از اعضاي هيئت مديره كه در زمينه كار غرفه سازي بيشتر فعاليت دارد ، در اين مورد شركت «فرصاد» را فعال ناميد و ارائه طرح هاي جديد براي غرفه سازي را يكي از فعاليت هاي جديد و عمده در اين بخش دانست و گفت : ما با توجه به امكانات مشتري و خواسته و نظرات او طرحي را به صورت رايگان مي زنيم و در اختيار مشتري قرار مي دهيم . سپس روي طرح با وي كار مي كنيم و نظرات او را مي گيريم . در واقع چون مشتري در زمينه غرفه سازي اطلاع چنداني ندارد ، ما در اين مورد اطلاع رساني دقيق مي كنيم و يك غرفه بسيار كوجك شبيه طرح درست مي كنيم كه تمام زوايا و جوانب و امكانات موجود در غرفه پيشنهادي در آن رعايت شده است . حتي رنگ آميزي آن هم بسيار دقيق صورت مي گيرد و مشتري ملاحظه مي كند كه تا چه حد خواسته هايش رعايت شده است . ما سعي مي كنيم يك كار كاملاً علمي و مناسب با كار و زمينه فعاليت مشتري درست كنيم ، چون واقعاً در زمان نمايشگاه بايد يك كار نمايش ارائه بدهيم . در اين زمينه ، ما از شركت هاي صاحب نام سفارش هاي خوبي داريم . مورد ديگر اين كه ما هميشه كار را با خودمان شروع مي كنيم . ما در كار غرفه سازي و همچنين توليد و توزيع هداياي تبليغاتي خودمان را صاحب نظر مي دانيم .                    

نوري افزود : گاهي ما طرح را زده و هزينه را هم پرداخت كرده ايم ، اما مشتري كار را قبول نكرده و ما هيچ برخورد يا نارضايتي نداشته ايم ، چون به نظر ما مشتري آزاد است و ما حق را به او مي دهيم تا مشتري در قبول يا رد كار آزاد باشد ، چون مطمئن هستيم و مي دانيم كه بعد از اين كه در كارهاي ديگران تحقيق كرد ، به كامل بودن و درجه يك بودن كار ما پي خواهد برد . اين گونه هم شده و شركت ها در موارد بعدي به كارهاي ما ايمان آورده اند و كار را در اختيار ما گذاشته اند . من اعتقاد دارم كه شركت هاي توليد كننده بايد با ديد وسيع تري به موضوع نگاه كنند . غرفه سازي و چيدمان هدفدار يك غرفه در نمايشگاه ، در واقع احترام به بيننده و بازگو كننده قدرت آن شركت و كالاي توليدي است . در نمايشگاه هاي اروپايي ، هنر چيدمان و غرفه سازي بسيار مهم است و شركت هاي توليدي با اين كار قدرت خودشان را به رخ سايرين مي كشند و بنابراين در رقابت با رقبا يك رقابت نزديك وجود دارد و اين اهميت دارد كه در مدت كوتاه نمايشگاه ، انديشه و هويت كاري شركت را غرفه آن به نمايش بگذارد و به بازديد كننده انتقال دهد كه اين حالت هنوز در كشور ما جا نيفتاده است .                                  

مصطفي نوري در ادامه مسايل مالي را مؤثر دانسته و گفت : تا چند سال پيش شركت هاي توليدي حاضر نبودند براي تيزر و بيلبورد هزينه پرداخت كنند ، ولي حالا يكي از عوامل موفقيت و در واقع مهم ترين عامل را تبليغات مي دانند . غرفه سازي هم به همين صورت است . برخلاف يك تيزر ، يك غرفه نمايشگاهي ممكن است بازده مستقيم نداشته باشد ، ولي نشان دهنده غيرمستقيم قدرت شركت كننده است و مي تواند بازديد كنننده را كه يك شخص عادي و يا متخصص است ، به خود جلب كند .

 

Read 369481 times

127235 comments

  • Comment Link User پنج شنبه, 06 آبان 1395 22:01 posted by http://breakfastofchampsrecords.com/what-is-car.html

    Megnéztem.... ezt nem mondod???:)) Szerintem ne is csempézz... a fotóknak kiváltképp jót tesz :))) persze a többi háttér is mindig szuper, de ez valahogy annyira különleges. Egyedi nagyon!

  • Comment Link User پنج شنبه, 06 آبان 1395 22:00 posted by motor trade insurance buy online

    Åååh, herregudamann så koselig da, Marianne. Hvor er dette? Klør meg skakk, men klarer liksom ikke å skjønne helt hvor det er. Lalala. Alt for lenge siden jeg har vært på Sortland og Vesterålen. Vil dit nå!!! Vinteren der er herlig, sant? Spesielt når man slipper å gå så langt til skolen, tihihi. Kommer det interiørbilder, kanskje?

  • Comment Link User پنج شنبه, 06 آبان 1395 21:59 posted by http://elpicodist.com/aia-vehicle-insurance.html

    the stuff your using is just facial clay, many clay masks are clay plus other ingredients, which might be why your skin dries when you use a clay mask.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.